Класическа снимка на връх Синаница - нарича се още Разцепеният връх, тъй като има две коти с хлътване между тях и наистина изглежда като разцепен. Около връх Синаница е пълно с умопомрачителни планински пейзажи - между другото, същото е положението в цялата алпийска част на Пирин (Северен Пирин). Тези пейзажи си заслужава да се видят през четирите сезона, лошото е че през зимния сезон достъпът до връх Синаница е труден и изисква няколкодневен преход. През лятото много често вали дъжд - винаги, когато нашият екип се е опитвал да атакува върха, вали сериозно и продължително, по 7 - 8 часа.
www.maxillofacial-bg.com Зъбни импланти Облаци над Синаница Информация за Пирин планина Видове импланти Връх Тодорка
Малко Спано Поле - то се намира между върховете Башлийски чукар и Спанополски чукар. Последният връх се вдава като клин между двете полета - Голямо и Малко Спано Поле, като из местността са разпръснати Спанополските езера. На височина 2200 - 2300 метра трудно може да се говори за поле, но туристи и географи не са намерили на какво друго да оприличат тези обширни заравнени повърхности. През лятото там се срещат доста дружелюбни добитъци - крави и коне, които с любопитство оглеждат турист и мучат или цвилят за поздрав.
Връх Георгийца - изкачва се изключително лесно от тази страна, просто хващате нагоре по склона и сте на върха!
www.ralev-dental.bg Планината Шамбала За нас Зъбни импланти Планински пейзаж
Вляво на преден план - връх Спанополски чукар. Вдясно в далечината - връх Синаница. В подножието на Спанополски чукар се вижда Голямо Спано Поле, в което са разположени Спанополските езера. Снимката е направена през месец юни и поради това има останали снежни натрупвания. Те се разтопяват напълно през юли и най-вече през месец август.
www.dentalimplants.bg
Типичен алпийски пейзаж точно под връх Синаница - зелени поляни с разпръснати камъни върху тях
Склонът Душевадник, а зад него - връх Башлийски чукар. От пътя за връх Синаница се вижда отлично тази част от Пирин планина
Спанополските езера през месец юни - последни остатъци от снежните преспи
Около връх Синаница се срещат много честo диви кози
Спанополският циркус - в случая обаче не е сниман от връх Синаница, а от противоположния рид - от едната кота на връх Теодосиеви Караули
Дивите кози понякога са доста общителни и оставят фотографа да се приближи доста близо до тях. Според някои колеги - фотографи в много случаи дори дивата коза застава до човека и започва да позира за снимка! Вероятно това са приказки от Ловно - Рибарския Съюз, колегите образно казано са ни качили на черешата, но все пак дивите кози са известни като общителни и дружелюбни животни.
Връх Спанополски чукар, гледан от пътеката за връх Синаница
Близо до връх Синаница са разположени Спанополските езера. На снимката горе се вижда разтопен сняг, който завършва в леденостудената вода на езерото. При ситуации като тази следва всеки един турист да бъде изключително внимателен. В никакъв случай не се движете по снежната кора на разстояние дори и пет метра от нейния край във водата на езерото! Не е известно колко точно е дебела тази кора и до колко е разтопена; в много случаи водата разяжда снега отдолу и при стъпване върху него снежната кора се чупи, при което туристът пропада в студена вода с неясна дълбочина. Изживяването никак не е приятно.
Пейзажна снимка от района около връх Синаница - при спускане вече под Бъндеришката порта се откриват гледки към Бъндеришки чукар и околните по-ниски скални гребени. Облаците придават едно допълнително усещане за мистичност и приказност. Снимката също е направена в началото на месец юни - все още има доста натрупвания от сняг.
Склонът на Синаница в неговата по-ниска част. От тази посока се слиза към Голямо Спано Поле; тъй като склонът е южен, е по-сух, няма много растителност, а предимно камънаци и сухи треви. При ясно време посоката се следва лесно; при наличие на облаци и мъгли обаче лесно можете да се изгубите, тъй като склонът е еднороден и няма много възможности да се хване ориентация.