copyright©by everybody
Автор на снимката - д-р Венцеслав Ралев
Вижте и научете за още интересни обекти:
Това наистина е връзка навеки. Създаването, съществуването, историята и бъдещето на град Видин са изключително свързани с факта, че голямата европейска река мие бреговете му. Колкото дълго може да се разказва за криволичещата история на града през вековете; толкова може да се разказва и вдъхновената история на втората по дължина река в Европа (след Волга, която, според някои, е свързана с българите, защото преди много време, плодородните й брегове били дом на български (болгари) племена, които дали името си на най-голямата европейска река Волга. Но това е една друга тема). В нашия сайт посетете страниците на Дунав, Видин - река Дунав, Снимки на Видин и река Дунав, Дърво пред река Дунав, Прозорец към река Дунав, корабче в река Дунав, Дунавска панорама, Видин през нощта и други.
Организъм Зъбни импланти - кой има право да ги поставя? Зъбни импланти - показания и противопоказания Зъбни импланти - практическа полза
В предишната страница, вече разказахме какво представляват пристанищата. Първите пристанища се появяват в древността, когато хората започват да използват водни пътища за транспорт, търговия и риболов. Те са възникнали естествено в близост до морета, реки и езера, където условията са били благоприятни за закотвяне на лодки и кораби. В Древна Месопотамия пристанища се появяват около 4000–3000 г. пр.н.е. Едни от най-старите пристанища са получили впечатляващо развитие край реките Тигър и Ефрат. Градове като Урук и Ур имали места за акостиране на лодки, използвани за търговия със съседни райони. В Древен Египет (около 3000 г. пр.н.е.), по река Нил били създадени пристанища за превоз на стоки като зърно и камък. Известен пример е градът Тинис, както и пристанището на Гиза, където се доставяли материали за строежа на пирамидите. Средиземноморските цивилизации също развили пристанищни комплекси. Минойската цивилизация (около 2000 г. пр.н.е.) е известна с пристанищата на остров Крит, който е бил важен търговски център със значими пристанища като това в Кносос. Финикийците (около 1200–500 г. пр.н.е.) изграждали пристанища като Тир и Сидон, които служели за междинни точки в морските им търговски маршрути. Древна Гърция и Рим (около 800 г. пр.н.е. – 500 г. от н.е.) се прочули с пристанищата в Пирея (Гърция) и Остия (Рим), които били добре организирани с докове, складове и подвижни рампи.
Зъбни импланти - същност Зъболекар Аминоглюкозиди
Как са изглеждали първите пристанища? Първоначално хората използвали за пристанища естествени заливи, където водата била спокойна и защитена от вятъра и вълните. Това правело разтоварването и товаренето на стоките – някои от които доста скъпи – като скъпоценности, керамика, вино и др. – сигурно, бързо и лесно. Първите пристанища били основно места за акостиране на лодки, като понякога имали насипани камъни или дървени конструкции за укрепване на брега. С времето започнали да изграждат заслони и кейове от камък, за да предпазват плавателните съдове от бурно време. Развити пристанища като тези в Древна Гърция и Рим включвали складове за стоки, рампи за товарене и разтоварване, както и механизми като кранове. Какво е значението на пристанищата; какви са приликите и разликите между речните и морските пристанища и много още информация, може да получите в следващата страница. В нашия сайт посетете страниците на Нефтено пристанище, Пристанище Варна, Яхтено пристанище, Пристанище Бургас, Рибарско пристанище, Ахтопол и други.
Град Видин - р. Дунав и крайбрежни ресторантчета, създадени от предприемчиви жители на града. Вижда се отсрещният бряг и румънският град Калафат.
Бета - лактамни антибиотици Линкозамиди Принципи на приложение на антибиотичната терапия
Синергистини Сулфонамиди Тетрациклини
Лицево-челюстна хирургия - Друга патология Лицево-челюстна хирургия - история Лицево-челюстна хирургия - Обезболяване и медикаментозна терапия
Лицево-челюстна хирургия - Различни области Лицево-челюстна хирургия - Основни теоретични въпроси Лицево-челюстна хирургия - Травми
Лицево-челюстна хирургия - Възпалителни процеси Лицево-челюстна хирургия - Заболявания на ставите Лимфен възел
Групи лимфни възли Строеж на лимфен възел Устройство на лимфен възел
Българският туристически информационен сайт bg-tourinfo.com e вдъхновен от и се развива с финасовата подкрепа на "Ралев Дентал" АД
Тимус Лимфна дисекция Екстирпация на лимфен възел
Сайтът bg-tourinfo.com е отворена и безплатна за потребителите система за туризъм и информация в България. В нея всеки от вас може да даде своя уникален авторски принос на имейлите: office@bg-tourinfo.com, help@bg-tourinfo.com и support@bg-tourinfo.com. Така ще станете горди съавтори в изграждане на изглежда най-подробната и полезна туристическа информационна платформа в България. Сайтът е съвместно начинание на няколко частни ентусиасти; група приятели планинари, обединени от любовта към природата, историята и забележителностите на страната. Съществува отдавна и се развива единствено благодарение на вноски и нефинансови приноси (труд, снимков, текстов и видео материал) на издателите; и от участие в програмата Google Adsense. Желанието ни е да съберем както никъде другаде, на едно място, популярни, малко известни и автентични данни за всяка една от темите и дестинациите. Поради спецификата на интернет, не може да гарантираме (а и не целим; и не пречим на това) вашият принос да остане единствено в полето на този сайт, без да бъде копиран, цитиран и размножаван в други интернет ресурси. По тази причина не хоноруваме и публикуваната информация, ако и да е авторска. Целта ни е много повече идеална, на ползу роду, отколкото – комерсиална. Но като издатели, си запазваме правото да поощрим и предложим бонуси по различни начини, включително с финансова премия, на тези от вас, които по наше мнение, ни предоставят наистина уникална и достоверна информация. Написана с точен, но и сочен език. Посетители и автори на сайта ще ползват комфорта да намират често тук, събрана на едно място, повече и по-богата, и разнообразна информация за даден обект, отколкото в който и да било друг онлайн ресурс.
Курс по хирургия в Румъния Арбанаси Рифампицини
Съдържанието на вашите приноси ще бъде модерирано и публикувано в сайта, в нашите профили в социалните мрежи като Youtube, Facebook и др., със споменаването ви като източник. Поради това, най-учтиво молим да ни изпращате вашата уникална информация, като ни оставите и най-общи данни за себе си - име, фамилия, които ще публикуваме заедно с информацията, която сте ни предоставили; също и имейл, и телефон, които обаче няма да публикуваме. Поради постоянното издигане на домейна и субдомейните bg-tourinfo.com в рейтинга на търсачката на Google, платформата е много подходяща и за реклама на множество дейности, бизнеси, организации, предприемачески начинания, продукти и услуги. Ние не сме научни работници археолози, етнолози или професионални историци, но се стремим да дадем на ползвателите на сайта информация, която може да е от полза; да предизвика към размисъл или да провокира интерес за изучаване, посещения и споделяне в общности.