Централният площад на Видин

Исторически музей - Видин    Катедрален храм Свети Димитър    Снимки от Видин

история на Видин    Легенди за град Видин    Видин

Красива перспектива от Централния площад във Видин

Град Видин - централният площад в ясен слънчев ден

copyright©by everybody

Автор на снимката - д-р Венцеслав Ралев

Вижте и научете за още интересни обекти:

       

В предишната страница разказахме за пристанищната инфраструктура на България по Дунава и потенциала на най-перспективните от тях. Ясно е, че там, където има транспортни пътища, ще има и транспортни потоци, заедно с които вървят парични потоци, работна сила и т.н. Кои транспортни хъбове имат най-големи предимства и защо: жп-гари, летища или пристанища? Транспортните хъбове – жп-гари, летища и пристанища – имат уникални предимства в зависимост от вида транспорт, който обслужват, и контекста, в който оперират. Целта е да се разгледат техните предимства, като се вземат предвид фактори като обем на превозите, скорост, разходи и свързаност. Пристанищата притежават ред предимства. При тях решаващ е обемът на товарите. Пристанищата са най-подходящи за превоз на големи количества стоки, особено насипни (зърно, въглища), контейнери и течни товари (петрол). Друго предимство е международната свързаност. Морските пристанища свързват континенти и са ключови за глобалната търговия. Те играят решаваща роля в снабдяването на вътрешните пазари. Постига се висок ефект на редуциране на разходите, което автоматично увеличава приходите. Морският транспорт е най-икономичният начин за превоз на дълги разстояния. Те притежават и гъвкавост, като пристанищата често включват мултимодални терминали, свързващи морския транспорт с железопътен и шосеен транспорт. Разбира се, транспортните хъбове, базирани на пристанища имат и недостатъци. Тяхната скорост не винаги устройва дтраните в търговията. В сравнение с другите видове транспорт, превозът на товари, пътници и стоки, е доста по-бавен. Пристанищата са зависими от природните условия. Навигацията може да бъде затруднена от лошо време, бури или замръзване. На река Дунав България разполага с ограничен брой кораби, които плават под български флаг.

Паметникът на Бдинци    Видински браншов указател       

Сгради, които са претърпели основен ремонт    Художествена галерия - Видин    Хотел Ровно

Повечето от тях са свързани с държавни и специализирани функции като поддържане на плавателния път и хидрографски изследвания. Нови кораби, като модерния хидрографски кораб „Дунав“, допълват тази флотилия, която включва и други плавателни съдове за маркиране и поддържане на навигацията по реката. Страната ни разполага с кораби под български флаг на река Дунав, използвани за различни цели, като транспорт на товари, пътнически превози и технически задачи. Ето основните типове кораби, които може да се срещнат: Товарни кораби. Ползват се за превоз на различни видове товари като зърно, нефтопродукти, строителни материали и др. Включват сухотоварни кораби, танкери и баржи. Няколко пътнически кораба се използват за туристически круизи и пътнически транспорт между български и чуждестранни пристанища. Технически кораби включват тласкачи, влекачи, драгери (за драгажна дейност), както и кораби за хидротехнически задачи. Малки плавателни съдове включват лодки и катери, използвани от държавни институции като гранична полиция, митници и спасителни служби. Точният брой кораби варира, но общата статистика за плавателните съдове под български флаг по река Дунав може да се намери в регистрите на Изпълнителна агенция "Морска администрация" и Дунавската комисия. Последните данни сочат, че общият брой на плавателни съдове, регистрирани на българския сектор на Дунав, е около 200–300 единици, включително малки плавателни съдове и баржи. Броят на търговските кораби под български флаг на река Дунав и в Черно море не е голям, поради ограничената, за жалост, икономическа активност на България в морския и речния транспорт в последните години, което е решим, но сериозен проблем. Да разгледаме другия транспортен хъб – летищата. Техните предимства: Летищата предлагат най-бързия начин за превоз на стоки и пътници на дълги разстояния. Скоростта на трансфер при тях е най-висока. С предимство поемат товари с висока стойност. Те са идеални за превоз на скъпи, леки или бързоразвалящи се стоки (например електроника, лекарства, цветя). Притежават глобална свързаност. Летищата свързват бързо отдалечени части на света.

Пазар капия    Стамбол капия    Художествена галерия - Видин

Техните недостатъци са високите разходи. Въздушният транспорт е значително по-скъп от морския и железопътния. Имат ограничен капацитет. Летищата не могат да обслужват големи обеми тежки или насипни товари. Летищата и въздушният транспорт имат високи въглеродни емисии, доколкото екологичното им въздействие все още е под влияние на процеса на изгаряне на въглеводородите. Електически или водородни самолети все още са в експериментална фаза и по тази причина не са достигнали нужното ниво на икономическа ефективност. Всъщност, колко граждански летища има в България и колко самолета носят отличителния за българския въздушен флот символ "LZ"? В България има пет международни граждански летища, които функционират активно: София, Пловдив, Бургас, Варна и Горна Оряховица. Освен тях, има и по-малки граждански летища, като например тези в Долна баня и Приморско, които се използват предимно за частна и спортна авиация.

Варна    Велико Търново    информация за Видин

По отношение на самолетите с българския регистрационен код „LZ“, това е отличителният префикс за гражданската авиация в България, използван от Международната организация за гражданска авиация (ICAO). Броят на регистрираните самолети варира, тъй като зависи от новите регистрации и отписвания. С български регистрационни обозначения "LZ", към момента в публично достъпния регистър на Главна дирекция „Гражданска въздухоплавателна администрация“ са вписани над 100 самолета и други въздухоплавателни средства. Посетете следващата страница, и вече ще имате знания за плюсовете и минусите на железопътния транспорт, сравнен с тези на пристанищата и летищата.

Стара планина    Катедрален храм Свети Димитър - Видин    Телеграф капия

Българският туристически информационен сайт bg-tourinfo.com e вдъхновен от и се развива с финасовата подкрепа на "Ралев Дентал" АД

На точното място сте

Винаги с крачка напред

Байкушевата мура    информация за Башлийски езера    София

Сайтът bg-tourinfo.com е отворена и безплатна за потребителите система за туризъм и информация в България. В нея всеки от вас може да даде своя уникален авторски принос на имейлите: office@bg-tourinfo.com, help@bg-tourinfo.com и support@bg-tourinfo.com. Така ще станете горди съавтори в изграждане на изглежда най-подробната и полезна туристическа информационна платформа в България. Сайтът е съвместно начинание на няколко частни ентусиасти; група приятели планинари, обединени от любовта към природата, историята и забележителностите на страната. Съществува отдавна и се развива единствено благодарение на вноски и нефинансови приноси (труд, снимков, текстов и видео материал) на издателите; и от участие в програмата Google Adsense. Желанието ни е да съберем както никъде другаде, на едно място, популярни, малко известни и автентични данни за всяка една от темите и дестинациите. Поради спецификата на интернет, не може да гарантираме (а и не целим; и не пречим на това) вашият принос да остане единствено в полето на този сайт, без да бъде копиран, цитиран и размножаван в други интернет ресурси. По тази причина не хоноруваме и публикуваната информация, ако и да е авторска. Целта ни е много повече идеална, на ползу роду, отколкото – комерсиална. Но като издатели, си запазваме правото да поощрим и предложим бонуси по различни начини, включително с финансова премия, на тези от вас, които по наше мнение, ни предоставят наистина уникална и достоверна информация. Написана с точен, но и сочен език. Посетители и автори на сайта ще ползват комфорта да намират често тук, събрана на едно място, повече и по-богата, и разнообразна информация за даден обект, отколкото в който и да било друг онлайн ресурс. Съдържанието на вашите приноси ще бъде модерирано и публикувано в сайта, в нашите профили в социалните мрежи като Youtube, Facebook и др., със споменаването ви като източник. Поради това, най-учтиво молим да ни изпращате вашата уникална информация, като ни оставите и най-общи данни за себе си - име, фамилия, които ще публикуваме заедно с информацията, която сте ни предоставили; също и имейл, и телефон, които обаче няма да публикуваме. Поради постоянното издигане на домейна и субдомейните bg-tourinfo.com в рейтинга на търсачката на Google, платформата е много подходяща и за реклама на множество дейности, бизнеси, организации, предприемачески начинания, продукти и услуги. Ние не сме научни работници археолози, етнолози или професионални историци, но се стремим да дадем на ползвателите на сайта информация, която може да е от полза; да предизвика към размисъл или да провокира интерес за изучаване, посещения и споделяне в общности.

Курс по хирургия в Румъния       Конгрес в Рим    Папиломи